• https://www.facebook.com/KaliteliHumikAsit/
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905442334826
  • https://www.youtube.com/channel/UCtE15TnUGmfPXaR7X5mw-Lg
FİYAT LİSTESİ
ÜRÜN SİPARİŞİ
    • FABRİKA VE LABORATUVAR GÖRÜNTÜLER

BİTKİNİN ANA SÜTÜ BAS ZİNC

  

B.A.S ZİNC :                                                   

YARARLARI :

BAS ZİNC barındırdığı çinko  organik en yüksek şelatlama ajanları sayesinde  bitkideki büyüme hormonu olan oksinin hızlı bir şekilde tetiklenmesini sağlamakta yardımcı olur .Arpa, Buğday, Mısır, Ayçiçeği  vb  gelişimi esnasında topraktan diğer bitkilere nazaran daha fazla Çinko besin elementini kaldırırlar. Çinko bitkilerde büyeme hormonunun daha fazla salgılanmasını artırarak verimde ve kalitede artışlar sağlar .Ülkemiz topraklarının büyük bölümünde çinko besin elementinin noksanlığı görülür. B.A.S . ZINC tahıllarda kardeşlenme öncesi verildiğinde ,kardeş sayısını artırmaya,  sağlıklı bir köklenme oluşmasına yardımcı olur. Taban veya üst gübresinde verilen azotun toprakta yıkanmasına engel olur azotun toprakta tutumunu artırır. Bitkinin azota en fazla ihtiyaç duyduğu süt olum döneminde Azotu bitkiye kazandırarak protein ve guluten oranlarında çok önemli artışlar sağlanmasını sağlanmasına yardımcı olur. Tahıllardaki verimde yüksek oranlarda artış sağlayan B.A.S.  ZİNC ,meyve ve sebzelerde de büyümeyi gelişmeyi hızlandırmada  ve meyve gözlerini sağlıklı oluşumuna yardımcı olur.

Kullanma Zamanı :

Arpa ,Buğday için  kardeşlenme öncesi kullanılan yabancı ot ilaçları ile beraber dekara 0,5 lt 40 lt su ile kuru tarımda   verilir. Sulu tarımda ise sulama suyu ile birlikte dekara 1 lt uygulanır.  Toprak analizlerinde  çinko noksanlığı gösteren diğer bitkilerde(mısır, patates, pamuk, şeker pancarı, domates ,biber, lahana vb… )gelişme dönemi başlangıcında 4-6 yaprak iken  sulama suyu ile dekara 1,5 lt gelecek şekilde verilir.

Meyve ağaçları bir önceki seneden meyve gözünü yaptıkları için ,hasattan sonra yapraklar dökülmeden uygulandığında gelecek sezondaki meyve gözü sayısını artırmada etkin rol oynar.. Ağacın  yaşına göre3 yaş üstü  150 cc den başlayarak kullanılır.

 

 BİTKİLERİN ÇİNKO VE AZOTU SAĞLIKLI ALMASI İLE ; 

MÜKEMMEL KARDEŞLENME, SAĞLAM KÖK GELİŞİMİ

 PROTEİN VE GLUTEN ORANLARINDA ARTIŞ GÖRÜLÜR

 MEYVE AĞAÇLARINDA GELECEK SEZONUN SİGORTASI SEZON SONUNDA VERİLEN ÇİNKO İLE DOĞRU ORANTILIDIR.