• https://www.facebook.com/KaliteliHumikAsit/
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905442334826
  • https://www.youtube.com/channel/UCtE15TnUGmfPXaR7X5mw-Lg
FİYAT LİSTESİ
ÜRÜN SİPARİŞİ
    • FABRİKA VE LABORATUVAR GÖRÜNTÜLER

LEONARDİTTEN ELDE EDİLEN HUMİK ASİT KÖŞE YAZISI

                         LEONARDİTTEN ELDE EDİLEN HUMİK ASİT BİTKİNİN ANA SÜTÜ

Leonardit ; oluşumunu milyonlarca yılda bitki ve hayvansal atıkların hava alarak çürümesi sonucu oluşmuş tarım ve endüstüriyel alanlarda hammadde olarak kullanılan değerli bir madendir.

Tarımda leonarditin nesinden yararlanıyoruz.  En fazla yararlanımı yüksek katyon değişim kapasitesinden dolayı kendisinden elde edilen humik asit ten görüyoruz. Hani ilk okul çağımızdan bu tarafa huşça zengin topraklar verimli topraklardır deriz. İşte Humusun en aktif maddesi humik asittir. Ve en kaliteli humik asitte leonarditten elde edilir. Bitkisel menşeeli humik asitlerde (tek yıllık ürünlerin atıkları) piyasada uygun fiyatlara besin elementi ile zenginleştirerek  uygun fiyatlara satılmaktadır. Hatta etiket değerleri oldukça yüksek oranda humik asit ve organik madde içermektedir .Fakat çalışabilirlikleri toprağı çözme gücü leonarditten elde edilen humik asitin beşte biri kadar bile değildir.  Bitkisel menşeeli humik asitlerde bioaktiflik ve katyon değişim kapasitesi çok düşüktür.

Peki Leonardit ten elde edilen humik asit kullanımı tarımsal verimlilikte bizlere neler sağlar;

Toprakta alınamayan bitki besin elementlerinin alınımı sağlar. Özellikle Ph problemini egale eder. Yıllardır bilinçsizce kullanmış olduğumuz toprağımızı kirlettiğimiz ,kilitlediğimiz kimyasal gübreleri çözerek alınabilir hale getirir. Verim alabilmek için atılan kimyasal gübrelerin toprakta kaybına engel olarak bitkinin rahat bir şekilde alınabilmesi koşulunu yerine getirir.

Vermeden almak Allah a mahsustur. Toprak tahlillerine göre dahi olsun atmış olduğumuz  tabandan kimyasal gübrelerin dolgu maddesi  min %30- 40 ı kireç taşı ve tuzdur. Her yıl da bu gübreleri arazimizle buluşturuyoruz .Topraktaki yarayışlı mikroorganizmaların üremesine engel oluyoruz. Bu topraktaki mikroorganizmalar toprakta organik maddenin artışını sağlayan faktörlerin başında gelir.Bir toprağın verimliliğini belirleyen en önemli unsurda o toprağın ihtiva ettiği organik maddedir. Organik madde ne kadar zenginse o toprak o kadar verimlidir deriz.

Dünyaya gelen her canlı zengin bir çevre ile karşılaşıyor. Hiç düşündünüz mü anne yavrusunu doğuruyor annne sütü,hayvan doğuruyor ana sütü, Tohumlarımızda fidelerimizde ağaçlarımızda birer canlıdır. Yetişdirdiğimiz ürünleri de uyandığında ilk embiryonel kök çıktığında veya ağaçlarımıza ilk su yürüdüğünde ne kadar zengin bir besin elementi ortamı ile karşılaştırır isek çeşidimizin genetik verim potansiyelini maksimuma çıkarmış oluruz. İşte leonarditten elde edilen humik asit Tıpkı Bitkinin Ana Sütü vazifesi görür ve görevini yerine getirir.

Leonardit Menşşeli humik asit olan BAS 18 ekimden ,dikimden ,gövdeye su yürümeden önce kullanıldığı taktirde genetik verim potansiyelini maksimuma çıkartmış oluruz. .Ürün ne kadar önce toprakla temas eder ne kadar fazla suyla(yağmurla, karla, sulama suyu ile )buluşursa o kadar fazla besin elementini çözerek yarayışlı hale getirir.

Leonarditten elde edilen humik asitlerimizin  kullanımıyla  bol, verimli ,kaliteli bir yetiştiricilik sizlerle olsun.

                                                                                                                                       ALİ AYHAN
 AYHAN GROUP KOORDİNATÖRÜ