• https://www.facebook.com/KaliteliHumikAsit/
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905442334826
  • https://www.youtube.com/channel/UCtE15TnUGmfPXaR7X5mw-Lg
FİYAT LİSTESİ
ÜRÜN SİPARİŞİ
    • FABRİKA VE LABORATUVAR GÖRÜNTÜLER

BİTKİNİN ANA SÜTÜ BAS18


 

BAS 18  (BİTKİN ANA SÜTÜ)                          

 

YARARLARI :

 BAS 18 Ne kadar önce toprakla buluşur ne kadar çok su ile (yağmur, yağış, sulama suyu)  temas ederse toprakta bağlı bulunan bitki besin elementlerini de  o kadar fazla çözerek bitkinin alabileceği hale getirir. B.A.S .18   ülkemizdeki en kuvvetli katyon değişim kapasitesine sahip leonardit menşeeli   sıvı humik asitlerdendir. 

Dünya ya gelen her canlı zengin bir besin elementi  ile karşılaşır. Anne yavrusuna anne sütü, hayvan ise  ağız sütü verir. Üretimini yaptığımız tohum, fide, fidan da birer canlıdır. Ve dünyaya geldiklerinde ürünlerimizde besin elementi yönünden zengin bir tohum yatağı ve çevre  ister.  BİTKİNİN ANA SÜTÜ BAS 18 işte bu zengin çevreyi sağlayarak tohumun , fidenin, fidanın  genetik verim potansiyelinin maksimuma çıkmasını sağlamasına yardımcı olur. Toprağa canlandırır. Mikroorganizma faaliyetlerini artırır, Kullanılan kimyasal gübrenin yarayışlılığını arırır dolayısıyla kimyasal gübre  kullanımını düşürür, ürün veriminde, kalitesinde yüksek artışlar sağlanmasına yardımcı olur. Su tutma kapasitesini artırır. PH probleminin çöümünde etkin rol oynar. Tuzlu ve kireçli toprakları ıslah etmek için kullanılan organik girdi kaynaklarındadır. 

Minumum Girdi, Maksimum verim için BİTKİNİN ANA SÜTÜ BAS 18 İ tercih edin.

TARLA BİTKİLERİ VE SEBZECİLİKTE VE SERALARDA KULLANILMA ZAMANI :

Ekimden önce ,tarla hazırlığında ve  çıkış öncesinde ;

Yumrulu bitkilerde ; Patates, pancar, soğan ,havuç ,turp vb…    dekara 3 lt  40 lt su ile pülvarize edilir.

Tahıllar,ayçiçeği,pamuk,domates,biber,karpuz,salatalık vb sebzelerde dekara 1,5-2  lt 40 lt su ile pülvarize edilir.

Gelişme dönemi boyunca sulama suyu ile verilen kimyasal gübre ile birlikte  2-3 kez  verilir. Verilme

Şekli sulamanın ilk diliminde olmalıdır.  Yaprakta izi kalmayacak kadar sulamaya devam edilmelidir. Unutmayalım Bitkinin ağzı kökleri burnu yapraklarıdır. Bitki %80 kökten beslenir. BAS 18 Kök bölgesindeki besin elementlerini alınabilirliğini artırarak köklenmeyi teşvik eder.

Meyve ağaçlarında ; 3. Cemreden önce toprak ısınmaya başlamadan  ağacın yaşına göre 150cc den başlayarak taç iz düşümüne gelecek şekilde kullanılmalıdır .

 

VERİMİNİZ VE TOPRAĞINIZIN GELECEĞİ İÇİN TOPRAK TAHLİLİNE GÖRE ÜRÜNÜNÜZÜN İHTİYACI KADAR GÜBRE KULLANIN.