• FABRİKAMIZDAN GÖRÜNTÜLER
    • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.

BİTKİNİN ANA SÜTÜ BAS ZİNC

  

B.A.S ZİNC :                                                   

YARARLARI :

BAS ZİNC barındırdığı çinko  organik en yüksek şelatlama ajanları sayesinde  bitkideki büyüme hormonu olan oksinin hızlı bir şekilde tetiklenmesini sağlar. Arpa, Buğday, Mısır, Ayçiçeği  vb  gelişimi esnasında topraktan diğer bitkilere nazaran daha fazla Çinko besin elementini kaldırırlar. Çinko bitkilerde büyeme hormonunun daha fazla salgılanmasını artırarak verimde ve kalitede artışlar sağlar .Ülkemiz topraklarının büyük bölümünde çinko besin elementinin noksanlığı görülür. B.A.S . ZINC tahıllarda kardeşlenme öncesi verildiğinde ,kardeş sayısını artırır, çok sağlıklı bir köklenme sağlar, taban veya üst gübresinde verilen azotun toprakta yıkanmasına engel olur azotu  tutar. Bitkinin azota en fazla ihtiyaç duyduğu süt olum döneminde Azotu bitkiye kazandırarak protein ve guluten oranlarında çok önemli artışlar sağlar. Tahıllardaki verimde yüksek oranlarda artış sağlayan B.A.S.  ZİNC ,meyve ve sebzelerde de büyümeyi gelişmeyi hızlandırır, meyve gözü sayısının artmasına sebeb olur.

Kullanma Zamanı :

Arpa ,Buğday için  kardeşlenme öncesi kullanılan yabancı ot ilaçları ile beraber dekara 0,5 lt 40 lt su ile kuru tarımda   verilir. Sulu tarımda ise sulama suyu ile birlikte dekara 1 lt uygulanır.  Toprak analizlerinde  çinko noksanlığı gösteren diğer bitkilerde(mısır, patates, pamuk, şeker pancarı, domates ,biber, lahana vb… )gelişme dönemi başlangıcında 4-6 yaprak iken  sulama suyu ile dekara 1,5 lt gelecek şekilde verilir.

Meyve ağaçları bir önceki seneden meyve gözünü yaptıkları için ,hasattan sonra yapraklar dökülmeden uygulandığında gelecek sezondaki meyve gözü sayısını artırır. Ağacın  yaşına göre3 yaş üstü  150 cc den başlayarak kullanılır.

 

 

MÜKEMMEL KARDEŞLENME, SAĞLAM KÖK GELİŞİMİ

 PROTEİN VE GLUTEN ORANLARINDA ARTIŞ SAĞLAR.

 MEYVE AĞAÇLARINDA GELECEK SEZONUN SİGORTASI