• FABRİKAMIZDAN GÖRÜNTÜLER
    • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.

BİTKİNİN ANA SÜTÜ BAS18


 

BAS 18  (BİTKİN ANA SÜTÜ)                          

 

YARARLARI :

 BAS 18 Ne kadar önce toprakla buluşur ne kadar çok su ile (yağmur, yağış, sulama suyu)  temas ederse toprakta bağlı bulunan bitki besin elementlerini de  o kadar fazla çözerek bitkinin alabileceği hale getirir. B.A.S .18   ülkemizdeki en kuvvetli katyon değişim kapasitesine sahip leonardit menşeeli   sıvı humik asitlerdendir. 

Dünya ya gelen her canlı zengin bir besin elementi  ile karşılaşır. Anne yavrusuna anne sütü, hayvan ise  ağız sütü verir. Üretimini yaptığımız tohum, fide, fidan da birer canlıdır. Ve dünyaya geldiklerinde ürünlerimizde besin elementi yönünden zengin bir tohum yatağı ve çevre  ister.  BİTKİNİN ANA SÜTÜ BAS 18 işte bu zengin çevreyi sağlayarak tohumun , fidenin, fidanın  genetik verim potansiyelinin maksimuma çıkmasını sağlar. Toprağa canlandırır. Mikroorganizma faaliyetlerini artırır, Kullanılan kimyasal gübrenin tamamından yararlanılmasını sağlar dolayısıyla kimyasal gübre  kullanımını düşürür, ürün veriminde, kalitesinde yüksek artışlar sağlar. Su tutma kapasitesini artırır. PH problemini ortadan kaldırır. Tuzlu ve kireçli toprakları ıslah eder. Topraktaki organik maddenin artışını sağlar. Hastalıklara karşı dayanıklılık sağlar. Kök sitemini kuvvetlendirir.

Minumum Girdi, Maksimum verim için BİTKİNİN ANA SÜTÜ BAS 18 İ tercih edin.

TARLA BİTKİLERİ VE SEBZECİLİKTE VE SERALARDA KULLANILMA ZAMANI :

Ekimden önce ,tarla hazırlığında ve  çıkış öncesinde ;

Yumrulu bitkilerde ; Patates, pancar, soğan ,havuç ,turp vb…    dekara 2,5 lt  40 lt su ile pülvarize edilir.

Tahıllar,ayçiçeği,pamuk,domates,biber,karpuz,salatalık vb sebzelerde dekara 1 lt 40 lt su ile pülvarize edilir.

Gelişme dönemi boyunca sulama suyu ile verilen kimyasal gübre ile birlikte  2-3 kez  verilir. Verilme

Şekli sulamanın ilk diliminde olmalıdır.  Yaprakta izi kalmayacak kadar sulamaya devam edilmelidir. Unutmayalım Bitkinin ağzı kökleri burnu yapraklarıdır. Bitki %80 kökten beslenir. BAS 18 Kökü beslenmeyi artırır.

Meyve ağaçlarında ; 3. Cemreden önce toprak ısınmaya başlamadan  ağacın yaşına göre 150cc den başlayarak taç iz düşümüne gelecek şekilde kullanılmalıdır .

 

VERİMİNİZ VE TOPRAĞINIZIN GELECEĞİ İÇİN TOPRAK TAHLİLİNE GÖRE ÜRÜNÜNÜZÜN İHTİYACI KADAR GÜBRE KULLANIN.