• FABRİKAMIZDAN GÖRÜNTÜLER
    • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.

%100 ORGANİK AZOT

LAT FARM %100 organik azot gübresi uzun AR-GE çalışmaları sonunda elde edilmiştir. Tamamen(%100) doğal olup içerisinde endüstri kaynaklı(yapay) hiçbir kimyasal madde içermez. Doğal yollarla elde edilen azot bakımından zenginleştirilmiş bitkisel extraktların oluşturduğu bir formülasyondur. Yapılan verim denemelerinde %30 lara varan üretim artışı sağladığı tespit edilmiştir.

LATFARM %100 Organik Azot Gübresi tamamen çevreci ve doğal ürünlerden oluşması nedeniyle; endüstri kaynaklı (yapay azot bileşimli ) kimyasal gübrelerde görülen: Toprakların tuzlanması, insan ve çevre sağlığı için riskli ağır metal birikimi, mikroorganizma varlığında dengenin bozulması, besin maddesi dengesizliği, sularda ötrofikasyon ve nitrat birikimi, ozon tabakasına etkisi ve bitkilerde, tüketenler için kansere neden olan Nitrozamin oluşturması gibi çevre ve insan sağlığı açısından hiçbir riski yoktur. Bu elementin yeterince alınamaması halinde;

•Bitki normal yeşil rengini kaybeder ve bodur kalır, dal ve yapraklar iyi gelişemez.
•Bitki için gerekli diğer bitki besin elementlerinin fonksiyonunu ve alınımını önemli ölçüde azaltır.
•Bitki yapıtaşı olan Enzim ve Protein sentezi yavaşlayacağından bitkide yeşil aksam gelişmesi durur, bodurluklar ortaya çıkar.
•Önemli verim kayıpları oluşur.
•Hububatta saplar kısa, ince, zayıf ve dayanıksız bir hal alır taneler olgunlaşamaz.
•Bitki kökleri iyi gelişemez, çanak yaprakları soluk yeşil görünüm alır.
•Yapraklarda ve meyvelerde küçülme görülür.

LAT FARM % 100 ORGANİK AZOT GÜBRESİ BİTKİ VE ÜRÜNÜNÜZE NE KAZANDIRIR?

LATFARM % 100 organik azot gübresi LATFARM tarafından Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi AR-GE işbirliği ile geliştirilmiştir. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olan Kalitest Belgelendirme hizmetleri tarafından verilen organik ürün sertifikasına sahiptir. Ayni zamanda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının 863 sayılı lisans ve 5717 tescil numaralı izni ile üretilmektedir.

LAT FARM % 100 ORGANİK AZOT GÜBRESİ Sertifikalı Organik Tarım, Global GAP ve diğer geleneksel üretimlerde güvenle kullanılabilir. Kullanıldığı alanlarda insan sağlığına ve doğaya hiçbir zararlı etkisi yoktur. Bu ürün kullanıldığında

Üründe %30 lara varan verim artışı sağlar.
• Ürün Kalitesini artırır ve meyve olgunlaşmasını hızlandırır.
• Sağlıklı ve gür kök teşekkülü ile iyi bir yeşil aksam gelişmesi sağlar,
• Bitkinin kuraklık stresine ve hastalıklara karşı dayanıklılığını teşvik eder.
• Bitkinin ihtiyacı olan doğal büyüme hormonlarının üretimini teşvik eder.
• İçeriğinde kimyasal madde bulundurmaması sebebiyle bitkilerde metal ve ağır metal gibi kalıntı sorunu oluşturmaz.

LAT FARM % 100 ORGANİK AZOT GÜBRESİ HANGİ ÜRÜNLERDE KULLANILMALIDIR?

LATFARM % 100 organik azot gübresi tüm bitkilerde kullanılabilir.
Meyvelerde: Çilek, Elma, Kayısı, Zeytin, bağ, narenciye, kiraz, şeftali, kivi, muz, nar’ da
Sebzelerde: Domates, biber, patlıcan, hıyar, kavun, karpuz, kabak, havuç, marul, lahana, bakla, karnabahar, enginar, bezelye, fasulye’ de
Hububatta: Buğday, arpa, çeltik’ te
Endüstri Bitkilerinde: Pamuk, Şeker pancarı, mısır, ayçiçeği ve çay’ da
Süs Bitkilerinde ve Yeşil/ Çim Alanlarda kullanılabilir.

LAT FARM % 100 ORGANİK AZOT GÜBRESİ NASIL UYGULANMALIDIR?

LATFARM % 100 ORGANİK AZOT GÜBRESİNİN Kullanımı çok basittir. Ek yük, ilave masraf alet ve ekipman gerektirmez.
1- Yapraktan Yeşil aksama Pülverize Edilerek Uygulama: Bu uygulama için 100 Litre suya 1 litre LAT FARM % 100 ORGANİK AZOT GÜBRESİ kullanılır. 100 litre suya 1 litre dozunda hazırlanmış karışım pülverizatöre konarak bitkilerin yeşil aksamına (yapraklarda damlalar oluşup akıncaya kadar) uygulanır. Ya da pülverizatörün deposunun hacmi dikkate alınarak önce LAT FARM % 100 ORGANİK AZOT GÜBRESİ’nden gerekli miktarı konur. Daha sonra üzerine su ilave edilerek uygulama yapılır.

2- Damla Sulama Sistemleri ile Uygulama: Damla sulama sistemleri ile sulanan ürünlerde (meyve, sebze, endüstri bitkileri ya da hububat) Dekara 2 litre dozda LATFARM %100 ORGANİK AZOT GÜBRESİ sulama suyuna karıştırılarak uygulanır. Su kültürü ile üretim yapılan sistemlerde Su devri daimini yapan depoya ayni miktar ilave edilerek haftada 1 uygulama; Damlama sulama sistemlerinin uygulandığı alanlarda 1 dekarın sulanması için gerekli olan yaklaşık su miktarı ile karıştırılarak 10 günde 1 uygulama yapılmalı.

LATFARM %100 ORGANİK AZOT GÜBRESİNİN UYGULAMA ZAMANI VE SÜRESİ

Meyvelerde: LAT FARM % 100 ORGANİK AZOT GÜBRESİ meyve ağaçlarında ilk yaprakların görülmesiyle birlikte ya da tomurcuklanmadan 20 gün önce uygulanmaya başlanır. Uygulama hava ve iklim şartları dikkate alınarak 7-10 gün arayla tomurcuklanma dönemine kadar sürdürülmelidir.
Sebzelerde: LAT FARM % 100 ORGANİK AZOT GÜBRESİ ilk uygulama fide dikiminden 10 gün sonra başlar çiçeklenme dönemine kadar hava ve iklim şartlarına göre 7-10 gün arayla uygulanması gerekir.

Endüstri Bitkilerinde; Mısır ve Ayçiçeğinde: 2 adet çift yaprak açtığında uygulamaya başlanır ve bitki 8-10 yaprak oluncaya kadar 7-10 gün arayla 100 litre suya 1litre Lat Farm % 100 organik azot gübresi karıştırılır ve 1 dekardaki bitkilere uygulanır.
Pamukta: Erken gelişme döneminde 7-10 gün arayla 100 litre suya 1 litre Lat Farm % 100 organik azot gübresi karıştırılır ve 1 dekardaki bitkilere uygulanır.
Hububatta: Kardeşlenme dönemi başlangıcı ile boğum oluşumu arasında 100 litre suya 1 litre Lat Farm % 100 organik azot gübresi karıştırılır ve 1 dekardaki bitkilere uygulanır.
Süs Bitkilerinde: Çiçekli ve çiçeksiz süs bitkilerinde dikimden itibaren 100 litre suya 1 litre Lat Farm organik azot gübresi karıştırılır ve 7-10 gün ara ile 2 uygulama yapılır. Yeşil/Çim Alanlar: Bitkiler yaklaşık 3-5 cm boya ulaşınca 100 litre suya 1Litre Lat Farm % 100 organik azot gübresi karıştırılır ve 1 dekara sulama şeklinde verilir. Çimlerin ilk biçilmesinin ardından 100 litre suya 1 litre karıştırılarak 1 dekara sulama suyu şeklinde uygulama bir kez daha tekrarlanır. Bundan sonra her biçme işleminin ardından 100 litre suya 1 litre LATFARM %100 ORGANİK AZOT GÜBRESİ katılarak elde edilen solüsyonla çimler iyice ıslanıncaya kadar uygulama yapılır.
• Bitkilerin hacim ve büyüklükleriyle orantılı olarak bitkinin ileri dönemlerinde uygulanabilecek doz 200 litre suya 2 litre Lat Farm % 100 Organik Azot Gübresi karıştırılır ve 1 dekara uygulanır.

ORGANİK GÜBRE KULLANIMINDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR!

• Gübrelemede Kullanılacak atomizör ya da pülverizatör kullanımdan önce iyice yıkanarak temizlenmelidir.
• Yabancı ot ilacı ya da diğer Bitki Koruma Ürünü kimyasallar kullanılmışsa arap sabunu ya da sabunlu su ile çok iyi temizlenmelidir.
• Güneşin dik geldiği zamanlarda gözenekler fazla su kaybını  önlemek için kapalı olacağından gübreleme sabah erken ve akşam saatlerinde ve rüzgarsız havalarda yapılmalıdır.
• Kullanmadan önce LATFARM %100 organik azot gübresinin bulunduğu ambalajları kullanım öncesi iyice çalkalanmalıdır.
• Uygulama yapıldıktan sonraki 4 saat içinde yağmurla yıkanması halinde uygulama tekrar edilmelidir.